Sucuklu Yumurta Tarifi Nasıl Yapılır?

sucuklu-yumurta
sucuklu yumurta nasıl yapılır

Sucuklu yumurta özellikle öğrenciler için en pratik yemek ve sucuklu yumurta yapmak gerçekten çok kolaydır. Yaklaşık 10 dakika içinde hazırlayabilirsiniz. Tam bir öğrenci yemeği olarak düşünülebilir.

Süre: 10 dakika

Sucuklu Yumurta Malzemeleri

  • Sucuk
  • Sıvı Yağ
  • Margarin
  • Yumurta

Sucuklu Yumurta Hazırlanışı

Malzemelerle ilgili miktarları yazmadım çünkü onları kendi arzunuza göre ayarlayabilirsiniz. Hiç fark etmez. Ancak sucuklu yumurta yaparken dikkat etmeniz gereken tek nokta, sucukluları ne az ne de fazla tavada tutmak:)

Neyse, öncelikle sıvı yağı tavaya koyup biraz ısınması için bekleyelim, ardından biraz margarin ekleyip onu da tavada eritin. Dediğim gibi miktarlar konusunda hiç bir şey demiyorum çünkü gerçekten, çok aşırıya kaçmadan istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Hatta margarininiz yoksa onsuz da yapabilirsiniz ancak varsa sucuklu yumurtanıza tat katacağından kullansanız, yemeğinize koku verir. Sonra ince ince doğradığınız sucukları tavaya koyun, yaklaşık yarım dakika demeden yumurtaları kırın. Biraz da yumurtaların pişmesi için bekleyip ocaktan alın.

Yanına biraz yoğurt koyup hemen yemeğe başlayabilirsiniz.

Afiyet olsun.

Aysin Tosun

Yemek yaparken dünyanın bütün dertlerinden uzaklaşıyorum. Yemek pişirmek bana huzur veriyor. Yeni şeyler öğrenip, öğrendiklerimi diğer insanlarla paylaşıyorum.

Sucuklu Yumurta Tarifi Nasıl Yapılır?” için bir yorum

Bir Cevap Yazın